Opret dig i dag og få en gratis udebanetrøje

Ventetiden er ovre! I aften begynder sæsonen endelig igen i Herre Håndbold Ligaen, når Aalborg Håndbold tager imod Nordsjælland Håndbold i Jutlander Bank Arena.
Pokalskabet er blevet kraftigt udvidet med klubbens fjerde DM-titel samt den første pokaltitel i klubbens historie, og i tirsdags kunne Aalborg Håndbold løfte sæsonens første trofæ, efter sejren over GOG i Super Cup’en. Et trofæ, der gør, at Aalborg Håndbold pt. ”ejer” alle tre nationale trofæer.

I aften har du mulighed for at yde en ekstra støtte til Aalborg Håndbold ved at oprette dig som målaktieindehaver. Ved oprettelse af en målaktie ved dagens kamp, modtager du en gratis udebanetrøje. Du skal blot finde målaktiestanden i Jutlander Bank Arena og oprette dig.

Det er også muligt at oprette en målaktie online. Dette gør du ved at trykke her. Efter du har oprettet dig, sender du en mail til Camilla (cbl@aalborghaandbold.dk) og fortæller, hvilken størrelse du ønsker dig. Derefter kan du hente din trøje ved næste hjemmekamp eller efter aftale med Camilla.

Vi ønsker alle en god kamp i aften og en rigtig god sæson.

Sammen Står Vi Stærkest.